agenda

barra-banner-1
barra-banner-1
barra-banner-1

Copa Catalunya · Dades i Palmarès

HISTORIAL, CRÒNIQUES I PALMARÈS EUROPEISTA
 
2016/2017
 

Primera Ronda
(31/07/16) EUROPA 1 - MASNOU 2 (CRÒNICA)

 
2015/2016
 

1/8 de Final
(16/08/15) EUROPA 0 - CORNELLÀ 1 (CRÒNICA)

Segona Ronda
(11/08/14) JÚPITER 0 - EUROPA 2 (CRÒNICA)

Primera Ronda
(01/08/15) EUROPA 1- ESPANYOL B 0 (CRÒNICA)

 
2014/2015
 

FINAL
 
(25/03/15)EUROPA 2- GIRONA 1 (CRÒNICA)

Semifinal
 
(04/02/15) EUROPA 3- SABADELL 0 (CRÒNICA)

1/4 de final
(12/11/14) EUROPA 3- BARCELONA B 0 (CRÒNICA)

1/8 de Final
(17/08/14) EUROPA 1- ASCÓ 1 (4-3 p) (CRÒNICA)

Segona Ronda
(10/08/14) EUROPA 2- CASTELLDEFELS 2 (3-1 p) (CRÒNICA)

Primera Ronda
(03/08/14) EUROPA 1- ESPANYOL B 0 (CRÒNICA)

 
2013/2014
 

Primera Ronda
(11/08/13) CASTELLDEFELS 2- EUROPA 0 (CRÒNICA)

 
2012/2013
 

Primera Ronda
(08/08/12) VILASSAR DALT 2- EUROPA 1 (CRÒNICA)

 
2011/2012
 

Segona Ronda
(15/08/11) EUROPA 1 -SANT ANDREU 1 (p) (CRÒNICA)

Primera Ronda
(07/08/11) MARTINENC 2 -EUROPA 5 (CRÒNICA)

 
2010/2011
 

Vuitens de final
(27/10/10) EUROPA 1 -LLAGOSTERA 2 (CRÒNICA)

Cinquena Ronda
(21/08/10) EQUIPO JA 1 -EUROPA 3 (CRÒNICA)

Quarta Ronda
(14/08/10) O. CAN FATJÓ 0 -EUROPA 2 (CRÒNICA)

TerceraRonda
EUROPA - GRAMENET
(L'Europa es classifica en retirar-se la Gramenet)

 
2009/2010
 

Una reforma de la competició a càrrec de la FCF limita la participació als dos primers equips de Tercera. L'Europa, en acabar 11è a la lliga 08/09 no hi pren part. La mesura, altament criticada per tots els clubs, discrimina a la majoria d'equips de 2a B i a un 80% dels equips de Tercera. En canvi, participen campions de Preferent i dels sis grups de Primera Regional.

 
2008/2009
 

2a Ronda
(01/06/08) EUROPA 1 - BADALONA 4 (CRÒNICA)

Primera Ronda
(25/05/08) EUROPA 3 - L'HOSPITALET 1 (CRÒNICA)
gol 100 de l'Europa a la competició (Fernando, 2-0)

 
2007/2008
 

Primera Ronda
(02/06/07) EUROPA 0 - SANT ANDREU 1

 
2006/2007
 

8ens de Final
(15/08/06) EUROPA 1 - GIRONA 3

16ens de Final
(13/08/06) EUROPA 2 - GRAMENET 1

Tercera Ronda
(06/08/06) BLANES 0 - EUROPA 5

2a Ronda
(11/06/06) PARETS 0 - EUROPA 2

1a Ronda
(03/06/06) EUROPA 4 - L'HOSPITALET 3

 
2005/2006
 

L'Europa queda segon a Primera Catalana a la lliga 04/05 i no es classifica per disputar el torneig, donat que només hi va el campió d'aquesta categoria (AE Prat)

 
2004/2005
 

3a Ronda
(06/06/04) SANT ANDREU 2 - EUROPA 0

 
2003/2004
 

1a Ronda
(25/05/03) PREMIÀ 2 - EUROPA 1

 
2002/2003
 

8ens de Final
(18/08/02) EUROPA 2 - REUS 3

16ens de Final
(15/08/02) EUROPA 2 - Gim. Tarragona 1

3a Ronda
exempt

2a Ronda
(02/06/02) EUROPA 2 - Júpiter 2 (Europa penals)

 
2001/2002
 

16ens de Final
(12/08/01) EUROPA 1 - GRAMENET 2

 
2000/2001
 

16ens de Final
(15/08/00) EUROPA 1 - GRAMENET 4

3a Ronda
exempt

2a Ronda
(28/05/00) EUROPA 2 - Gim. Tarragona 1

1a Ronda
(21/05/00) Badaloní 0 - EUROPA 1

 
1999/2000
 

2a Ronda (triangular)
(14/08/99)

Girona 0 - Europa 0
Mataró 1 - Girona 1
MATARÓ 1 - Europa 1

1a Ronda (triangular)
(07/08/99)

EUROPA 3 - Vilanova 1
EUROPA 2 - L'Hospitalet 0
Vilanova 1 - L'Hospitalet 1

 
1998/1999
 

2a Ronda (triangular)
(31/05/98)

Europa 1- Vilafranca 0
Vilafranca 0 - Figueres 0
Europa 0 - FIGUERES 3

1a Ronda (triangular)
(23/05/98)

EUROPA 2 - Badalona 0
EUROPA 1
- Badaloní 1
Badalona 0 - Badaloní 0

 
1997/1998
 

Final
(05/05/98) EUROPA 1 FC Barcelona 1 - Europa per penals

(Miniestadi / 7.000 esp).

Gols: Fernando / Òscar

SemiFinal
(12/03/98)

EUROPA 2 - Espanyol 0

4ts de Final
(24/08/97)

EUROPA 3 - Palamós 0

8ens de Final (triangular)
(20/08/97)

EUROPA 3 - Gramenet 1
Sant Andreu 2 - Gramenet 0
EUROPA 2 - Sant Andreu 1

16ens de Final (trinagular)

(17/08/97)

Sant Cugat 2 - Bordeta 0
EUROPA 4 - Bordeta 0
EUROPA 1 - Sant Cugat 0

 
1996/1997
 

Final
(17/06/97) EUROPA 3 - FC Barcelona 1

(Mpal. Hospitalet / 4.500 esp).

Gols: Pacha, Sergio i Diego / Molist

SemiFinal (triangular)
(08/05/97)

Sabadell 0 - EUROPA 1
Sabadell 0 - Espanyol 0

Europa 0 - Espanyol 0

4ts de Final (triangular)
(24/08/96)

Badaloní 0 - Manlleu 0
EUROPA 0 - Manlleu 0

EUROPA 2 - Badaloní 0

8ens de Final
(17/08/96) EUROPA 3 - Levante Las Planas 1

 
1994/1995
 

1a Ronda
BARCELONETA 1 - Europa 0

 
1993/1994
 

-no participa-

 
1992/1993 · Sota el nom de Copa Generalitat
 

2a Ronda
LEVANTE LAS PLANAS 2 - Europa 1

1a Ronda
Horta 0 - EUROPA 2

 
1991/1992 · Sota el nom de Copa Generalitat
 

2a Ronda
Badalona 2 - Europa 2
Europa 1 - BADALONA 1 (per penals)

1a Ronda
EUROPA 4 - Martinenc 1
Martinenc 3 - EUROPA 5

 
1990/1991 · Sota el nom de Copa Generalitat
 

1a Ronda
Sant Cugat 3 - Europa 0
Europa 1 - SANT CUGAT 1

 
1989/1990 · Sota el nom de Copa Generalitat
 

8ens de Final
EUROPA 1 - Gramenet 0
GRAMENET 4 - Europa 2

16ens de Final
Europa 3 - Rubí 1
Rubí 0 - EUROPA 1

3a Ronda
Europa 2 - JÚPITER 3
Júpiter 1 - EUROPA 2 (per penals)

2a Ronda
EUROPA 3 - Sants 1
SANTS 2 - Europa 1

1a Ronda
Montañesa 1 - EUROPA 5
Europa 2 - MONTAÑESA 3

 
HISTORIAL DE CAMPIONS (era moderna, oficial des de 1989)
 
8 títols
 

BARCELONA
(1991, 1993, 2000, 2004, 2005, 2007, 2013 i 2014)

 
6 títols
 

ESPANYOL
(1995, 1996, 1999, 2006, 2010 i 2011)

 
3 títols
 
EUROPA
(1997, 1998 i 2015)

NÀSTIC TARRAGONA
(2007, 2012 i 2017)
 
2 títols
 

TERRASSA
(2002 i 2003)

 
1 títol
 

BLANES
(1990)

PALAMÓS
(1992)

ANDORRA
(1994)

BALAGUER
(2001)

SANT ANDREU
(2008)

SABADELL
(2016)

 
LA COPA EN XIFRES EUROPEISTES (actualitzat fins 31/07/16)
 

TOTAL PARTITS OFICIALS DISPUTATS: 73
VICTÒRIES: 40 / EMPATS: 13 / DERROTES: 20

GOLS A FAVOR: 130 / GOLS EN CONTRA: 85


EQUIPS MÉS VEGADES ENFRONTATS

5 vegades

Gramenet (2 victòries i 3 derrotes)

4 vegades

Badalona (1 victòria, 2 empats i 1 derrota)
Sant Andreu (1 victòria, 1 empat i 2 derrotes)
Júpiter (2 victòries, 1 empat i 1 derrota)

3 vegades

Badaloní (2 victòries i 1 empat)
L'Hospitalet (3 victòries)
Martinenc (3 victòries)
Girona (1 victòria, 1 empat i 1 derrota)

2 vegades

Barcelona (1 victòria i 1 empat)
Espanyol (1 empat i 1 victòria)
Gim. Tarragona (2 victòries)
Sant Cugat (1 empat i 1 derrota)
Levante Las Planas (1 victòria i 1 derrota)
Montañesa (1 victòria i 1 derrota)
Sants (1 victòria i 1 derrota)
Rubí (2 victòries)
Castelldefels (1 empat i 1 derrota)
Sabadell (2 victòries)
Espanyol B (2 victòries)

1vegada

Barceloneta (1 derrota)
Manlleu (1 empat)
Sant Cugat (1 victòria)
Bordeta (1 victòria)
Palamós (1 victòria)
Figueres (1 derrota)
Vilafranca (1 victòria)
Vilanova (1 victòria)
Mataró (1 empat)
Reus (1 derrota)
Premià (1 derrota)
Parets (1 victòria)
Blanes (1 victòria)
Horta (1 victòria)
Olímpic Can Fatjó (1 victòria)
Equipo Ja (1 victòria)
Llagostera (1 derrota)
Ascó (1 empat)
Barcelona B (1 victòria)
Cornellà (1 derrota)
Masnou (1 derrota)

Moray acidH TEB SpecialOlympics