agenda

barra-banner-1
barra-banner-1
barra-banner-1

El CE Europa i la Fundació Esportiva Grama han arribat a un acord per poder utilitzar les instal·lacions del Nou Camp Municipal de Futbol de Santa Coloma durant les setmanes que el conjunt gracienc es veurà obligat a exiliar-se de Gràcia per les reformes al terra del Nou Sardenya i sostre del pàrquing.

Falten pocs dies per canviar el full del calendari i estrenar, futbolísticament, el concepte de nova temporada, associat sempre al primer dia de juliol. Amb totes les competicions acabades, és moment de mirar enrere

Falta menys d'un mes per a que el Primer Equip de l'Europa torni a posar-se en marxa tot pensant en una nova i ambiciosa temporada 2014/2015 on l'objectiu de mínims passa per tornar a repetir promoció d'ascens.

Quatre juvenils -un d'ells ja futur jugador del Filial- es vestiran de curt abans que la resta i faran la pretemporada amb l'equip de Tercera Divisió.

El Nou Sardenya va acollir ahir al vespre la presentació de les nou noves incorporacions de la primera plantilla, alguna d'elles retorns de velles cares conegudes.

Com a cloenda de temporada, Ràdio Marca Barcelona va fer entrega ahir dels 'Premis Campiò'. Entre ells, dos a jugadors de l'Europa.

 

ELS TÈCNICS DEL PRIMER EQUIP, ANY A ANY
 
 Dades de les temporades conegudes fins a la data
 
TEMPORADA ENTRENADOR RELLEU 1
RELLEU 2 RELLEU 3

 

1907 a 1919
no existeix la figura
     
1919/1920 Bonaventura Pelaó      
1920/1921 Ralph Kirby      
1921/1922 Ralph Kirby      
1922/1923 Ralph Kirby      
1923/1924 Ralph Kirby      
1924/1925 Ralph Kirby Bonaventura Pelaó    
1925/1926 Bonaventura Pelaó Karl Heinlein    
1926/1927 Karl Heinlein      
1927/1928 Karl Heinlein      
1928/1929 Karl Heinlein      
1929/1930 Joan Bordoy      
1930/1931 Joan Bordoy      
1931/1932 Càndid Mauricio      
1932/1933 Amadeu Cartes      
1933/1934 Amadeu Cartes      
1934/1935 Càndid Mauricio      
1935/1936 Càndid Mauricio      
1936/1937 Càndid Mauricio      
1937/1938 Càndid Mauricio      
1938/1939 Càndid Mauricio      
1939/1940 Esteve Pelaó      
1940/1941 Càndid Mauricio      
1941/1942 Càndid Mauricio      
1942/1943 Francesc Cifré      
1943/1944 Josep Montserrat      
1944/1945 Teodor Mauri      
1945/1946 Teodor Mauri      
1946/1947 Càndid Mauricio      
1947/1948 Francesc Cifré Vicenç Saura
   
1948/1949 Vicenç Saura Joan Pellicer    
1949/1950 Cristóbal Martí      
1950/1951 Manuel Cruz      
1951/1952 Manuel Cruz  Miquel Ibarra    
1952/1953  Miquel Ibarra Josep Ma. García    
1953/1954  Manuel Cruz      
1954/1955  Francesc Betancourt      
1955/1956  Pere Solé      
1956/1957  Pere Solé Benito García    
1957/1958  Benito García Marcel Domingo  Julián Arcas  
1958/1959 Mario Anchisi      
1959/1960 Joan Deprius Miquel Gual    
1960/1961 Jordi Benavent Enric Bescós    
1961/1962 Josep Núñez      
1962/1963 Josep Núñez      
1963/1964 Narcís Falcó      
1964/1965 Narcís Falcó Gabriel Taltavull    
1965/1966 Luís Cid Carriega      
1966/1967 Juan Navarro      
1967/1968 Juan Navarro      
1968/1969 Josep Núñez      
1969/1970 Juan Navarro      
1970/1971 Juan Navarro      
1971/1972 Joaquim Carreras Carles Farrés Gerard Gatell  
1972/1973  Antoni Argilés      
1973/1974  Antoni Argilés José Rincón  Fernando Argila  
1974/1975 Gerard Gatell      
1975/1976 Luís Muñoz Antonio Lagunas    
1976/1977 Josep Monfort      
1977/1978 Josep Monfort Alfred Matamala    
1978/1979 Tomàs Barris    
1979/1980 Díaz Dágoras Rafael Granero Alfred Vera  
1980/1981 Gerard Gatell Juan Navarro José Rincón Alfred Vera
1981/1982 Waldo Ramos Antoni Celdrán    
1982/1983  Jordi Solsona
   
1983/1984  Jordi Solsona
 Jordi Muntané
   
1984/1985  Martínez Bonachera    
1985/1986 M. Rodríguez "Rodri" Antonio Lagunas Julià Garcia  
1986/1987 Pau Sahagun Jordi Muntané  
1987/1988 Carles Anglés  
1988/1989 Carles Anglés  
1989/1990 Carles Anglés  
1990/1991 Carles Anglés Martí Alavedra  Juan Blázquez  
1991/1992 Juan Blázquez Vicente Artero Carlos Pacheco  
1992/1993 Antonio Muñoz Pep Rovira    
1993/1994 Pep Rovira    
1994/1995 Pep Rovira Osman Bendezú    
1995/1996 Josep Moratalla      
1996/1997 Josep Moratalla      
1997/1998 "Tintín" Márquez      
1998/1999 Albert Roca      
1999/2000 Juan Moscoso      
2000/2001 Juan Moscoso      
2001/2002 Alfonso Gallardo Miquel Corominas    
2002/2003 Miquel Corominas      
2003/2004 Juan Moscoso Josep Moratalla
   
2004/2005 Josep Moratalla    
2005/2006 Josep Moratalla      
2006/2007 Manolo Márquez      
2007/2008 José Ángel Valero      
2008/2009 José Ángel Valero      
2009/2010 Pedro Dólera      
2010/2011 Pedro Dólera      
2011/2012 Pedro Dólera      
2012/2013 Pedro Dólera      
2013/2014 Pedro Dólera      
2014/2015 Pedro Dólera      
2015/2016 Albert Poch      
2016/2017 Albert Poch Takahisa Shiraishi
Joan Esteva   
2017/2018 Joan Esteva Ramon Gatell    
2018/2019 David Vilajoana      
2019/2020 David Vilajoana      

 

Total entrenadors diferents (fins 2019/2020): 74

Entrenadors amb més partits oficials de lliga + play-off en tota la història

1) Pedro Dólera (249)
2) Josep Moratalla (189)
3) Càndid Mauricio (176)
4) Juan Navarro (168)
5) Carles Anglès (120)

[tab id="tab1" class="tabbale" button="nav-tabs"] [tab_item title="2019/2020"]

 Horaris actualitzats a 17/11/19 a les 00:05 hores

TERCERA DIVISIÓ 2019/2020 · GRUP V
 
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica
 
JORNADA, DATA I HORA
LOCAL VISITANT RESULTAT
 
01 (01/09/19) · 18:00 H
VILAFRANCA EUROPA 1-0
02 (07/09/19) · 18:30 H
EUROPA TERRASSA 2-2
03 (11/09/19) · 18:00 H GRANOLLERS EUROPA 0-0
04 (15/09/19) · 18:00 H EUROPA VILASSAR MAR 2-2
05 (22/09/19) · 16:30 H FIGUERES EUROPA 3-1
06 (29/09/19) · 12:00 H EUROPA CERDANYOLA 4-0
07 (06/10/19) · 12:15 H SANTS EUROPA 0-7
08 (13/10/19) · 12:00 H EUROPA SANTFELIUENC 4-0
09 (20/10/19) · 12:00 H HORTA EUROPA 1-1
10 (27/10/19) · 12:00 H EUROPA CASTELLDEFELS 5-2
11 (03/11/19) ·· ---:--- H REUS EUROPA 0-3*
12 (10/11/19) · 12:00 H EUROPA POBLA MAFUMET 3-0
13 (16/11/19) · 18:00 H IGUALADA EUROPA 1-1
14 (24/11/19) · 12:00 H EUROPA PERALADA -

 
* = Resultat decretat per l'eliminació del CF Reus Deportiu de la competició (no havent començat a jugar cap partit de lliga del campionat). El resultat s'aplica a cada club restant de la categoria en la primera i segona volta.



[/tab_item] [tab_item title="2018/2019"]

TERCERA DIVISIÓ 2018/2019 · GRUP V
 
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica
 
JORNADA, DATA I HORA
LOCAL VISITANT RESULTAT
 
01 (19/08/18) · 19:30 H
EUROPA MARTINENC
1-1
02 (26/08/18) · 18:00 H FIGUERES  EUROPA 0-0
03 (02/09/18) · 19:00 H
EUROPA PRAT 0-1
04 (08/09/18) · 19:30 H SAN CRISTÓBAL EUROPA 2-1
05 (11/09/18) · 12:00 H EUROPA SANTBOIÀ 1-0
06 (16/09/18) · 17:00 H REUS B EUROPA 3-4
----- 07 (23/09/18) ----- ---- descans ----
---- descans ---- -
08 (30/09/18) · 17:00 H TERRASSA EUROPA 0-1
09 (07/10/18) · 12:00 H EUROPA LLAGOSTERA 2-3
10 (14/10/18) · 12:00 H GRANOLLERS EUROPA 0-0
11 (21/10/18) · 12:00 H EUROPA FE GRAMA
1-1
12 (27/10/18) · 18:00 H ASCÓ EUROPA 2-3
13 (01/11/18) · 12:00 H EUROPA POBLA MAFUMET 3-0
14 (04/11/18) · 12:15 H SANTS EUROPA 0-2
15 (11/11/18) · 12:00 H EUROPA L'HOSPITALET 3-0
16 (17/11/18) · 18:00 H SANTFELIUENC EUROPA 0-3
17 (25/11/18) · 12:00 H EUROPA VILAFRANCA 0-3
18 (02/12/18) · 12:00 H CERDANYOLA EUROPA 3-2
19 (09/12/18) · 19:00 H EUROPA SANT ANDREU 1-1
20 (16/12/18) · 12:00 H HORTA EUROPA 1-1
21 (23/12/18) · 12:00 H EUROPA CASTELLDEFELS 1-1
22 (05/01/19) · 12:00 H MARTINENC EUROPA 1-2
23 (13/01/19) · 17:00 H EUROPA FIGUERES 0-0
24 (20/01/19) · 12:00 H PRAT EUROPA 1-0
25 (27/01/19) · 12:00 H EUROPA SAN CRISTÓBAL 1-1
26 (03/02/19) · 12:00 H SANTBOIÀ EUROPA 0-2
27 (10/02/19) · 12:00 H EUROPA REUS B 3-2
----- 28 (17/02/19) ----- ---- descans ---- ---- descans ---- -
29 (24/02/19) · 12:00 H EUROPA TERRASSA 0-0
30 (02/03/19) · 17:30 H LLAGOSTERA EUROPA 1-0
31 (10/03/19) · 12:00 H EUROPA GRANOLLERS 0-3
32 (16/03/19) · 18:30 H FE GRAMA EUROPA 2-1
33 (20/03/19) · 20:30 H EUROPA ASCÓ 2-1
34 (24/03/19) · 12:00 H POBLA MAFUMET EUROPA 0-4
35 (31/03/19) · 12:00 H EUROPA SANTS 1-0
36 (07/04/19) · 12:00 H L'HOSPITALET EUROPA 0-2
37 (14/04/19) · 12:00 H EUROPA SANTFELIUENC 1-0
38 (18/04/19) · 20:30 H VILAFRANCA EUROPA 2-2
39 (28/04/19) · 12:00 H EUROPA CERDANYOLA 2-1
40 (05/05/19) · 18:00 H SANT ANDREU EUROPA 0-0
41 (12/05/19) · 12:00 H EUROPA HORTA 0-1
42 (19/05/19) · 12:00 H CASTELLDEFELS EUROPA 3-0

 
Classificació: 6è / Punts: 63 / PG: 17 / PE: 12 / PP: 11 / GF: 53 / GC: 41
Campió: Llagostera / Play-off: L'Hospitalet, Horta i Prat / Descens directe: Fundació Grama, Santboià, Ascó i Martinenc.



[/tab_item] [tab_item title="2017/2018"]

TERCERA DIVISIÓ 2017/2018 · GRUP V
 
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica
 
JORNADA, DATA I HORA
LOCAL VISITANT RESULTAT
 
01 (20/08/17) · 19:00 H
CERDANYOLA EUROPA
1-1
02 (27/08/17) · 19:00 H
EUROPA TERRASSA 2-2
03 (03/09/17) · 12:00 H GAVÀ EUROPA 2-4
04 (09/09/17) · 18:00 H EUROPA CASTELLDEFELS 1-0
05 (13/09/17) · 21:11 H EUROPA PRAT 2-4*
06 (17/09/17) · 12:00 H L'HOSPITALET EUROPA 2-0
07 (24/09/17) · 17:00 H EUROPA REUS B 0-1
08 (30/09/17) · 20:30 H FIGUERES EUROPA 1-2
09 (08/10/17) · 12:00 H EUROPA SANTBOIÀ 1-1
10 (15/10/17) · 18:00 H SANTFELIUENC EUROPA 0-1
11 (22/10/17) · 12:00 H EUROPA POBLA MAFUMET 0-1
12 (28/10/17) · 18:00 H ESPANYOL B EUROPA 1-0
13 (01/11/17) · 12:00 H EUROPA ASCÓ 2-1
14 (05/11/17) · 12:00 H GRANOLLERS EUROPA 1-2
15 (12/11/17) · 12:00 H EUROPA SANT ANDREU 0-0
16 (18/11/17) · 18:00 H HORTA EUROPA 1-2
17 (26/11/17) · 12:00 H EUROPA PALAMÓS 1-0
18 (03/12/17) · 12:00 H VILAFRANCA EUROPA 4-1
19 (17/12/17) · 12:00 H EUROPA VILASSAR MAR 1-3
20 (07/01/18) · 12:00 H EUROPA CERDANYOLA 1-0
21 (14/01/18) · 17:00 H TERRASSA EUROPA 1-3
22 (21/01/18) · 12:00 H EUROPA GAVÀ 2-2
23 (28/01/18) · 12:00 H CASTELLDEFELS EUROPA 1-2
24 (04/02/18) · 12:00 H PRAT EUROPA 0-1
25 (11/02/18) · 12:00 H EUROPA L'HOSPITALET 1-2
26 (18/02/18) · 17:00 H REUS B EUROPA 1-0
27 (25/02/18) · 12:00 H EUROPA FIGUERES 1-1
28 (04/03/18) · 12:00 H SANTBOIÀ EUROPA 1-1
29 (11/03/18) · 12:00 H EUROPA SANTFELIUENC 1-1
30 (18/03/18) · 12:00 H POBLA MAFUMET EUROPA 0-0
31 (25/03/18) · 12:00 H EUROPA ESPANYOL B 1-0
32 (29/03/18) · 18:00 H ASCÓ EUROPA 1-1
33 (08/04/18) · 12:00 H EUROPA GRANOLLERS 0-3
34 (14/04/18) · 20:00 H SANT ANDREU EUROPA 1-1
35 (22/04/18) · 17:00 H EUROPA HORTA 2-0
36 (29/04/18) · 17:00 H PALAMÓS EUROPA 1-3
37 (06/05/18) · 12:00 H EUROPA VILAFRANCA 2-2
38 (12/05/18) · 20:00 H  VILASSAR MAR  EUROPA 2-2
       

 * = el duel, previst per a les 20:30 hores, començava 41 minuts més tard pel retard en l'arribada de l'àrbitre i un dels assistents al partit

Classificació: 8è / Punts: 58 / PG: 15 / PE: 13 / PP: 10 / GF: 48 / GC: 46
Campió: Espanyol B / Play-off: Sant Andreu, L'Hospitalet i Terrassa / Descens directe: Palamós, Gavà i Vilassar de Mar.



[/tab_item] [tab_item title="2016/2017"]

TERCERA DIVISIÓ 2016/2017 · GRUP V
 
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica
 
JORNADA, DATA I HORA
LOCAL VISITANT RESULTAT
 
01 (21/08/16) · 19:00 H
EUROPA LA JONQUERA
0-0
02 (28/08/16) · 18:00 H
PERALADA EUROPA 2-1
03 (04/09/16) · 19:00 H EUROPA VILAFRANCA 0-1
04 (10/09/16) · 18:00 H OLOT EUROPA 1-0
05 (18/09/16) · 18:00 H EUROPA MANLLEU 1-1
06 (24/09/16) · 18:00 H ASCÓ EUROPA 1-1
07 (02/10/16) · 18:00 H EUROPA JÚPITER 1-1
08 (08/10/16) · 18:00 H SANTFELIUENC EUROPA 1-1
09 (12/10/16) · 12:00 H CASTELLDEFELS EUROPA 1-2
10 (16/10/16) · 18:00 H EUROPA VILASSAR MAR 0-1
11 (23/10/16) · 17:00 H FIGUERES EUROPA 1-0
12 (30/10/16) · 12:00 H EUROPA P. MAFUMET 1-0
13 (06/11/16) · 17:00 H CERDANYOLA EUROPA 2-1
14 (13/11/16) · 12:00 H EUROPA MONTAÑESA 0-1
15 (20/11/16) · 17:00 H TERRASSA EUROPA 3-0
16 (27/11/16) · 12:00 H EUROPA SANT ANDREU 0-0
17 (04/12/16) · 12:00 H GRANOLLERS EUROPA 0-1
18 (11/12/16) · 12:00 H EUROPA PALAMÓS 1-0
19 (17/12/16) · 16:00 H SABADELL B EUROPA 0-0
20 (08/01/17) · 16:00 H LA JONQUERA EUROPA 1-0
21 (15/01/17) · 12:00 H EUROPA PERALADA 1-0
22 (22/01/17) · 12:00 H VILAFRANCA EUROPA 1-2
23 (29/01/17) · 12:00 H EUROPA OLOT 0-5
24 (05/02/17) · 16:30 H MANLLEU EUROPA 1-1
25 (12/02/17) · 12:00 H EUROPA ASCÓ 1-1
26 (19/02/17) · 12:00 H JÚPITER EUROPA 1-2
27 (26/02/17) · 12:00 H EUROPA SANTFELIUENC 0-1
28 (05/03/17) · 12:00 H EUROPA CASTELLDEFELS 2-1
29 (12/03/17) · 12:00 H VILASSAR MAR EUROPA 1-0
30 (19/03/17) · 12:00 H EUROPA FIGUERES 3-0
31 (26/03/17) · 17:00 H P. MAFUMET EUROPA 0-0
32 (02/04/17) · 12:00 H EUROPA CERDANYOLA 0-0
33 (09/04/17) · 12:00 H MONTAÑESA EUROPA 0-1
34 (13/04/17) · 20:30 H EUROPA TERRASSA 0-2
35 (22/04/17) · 20:00 H SANT ANDREU EUROPA 0-0
36 (30/04/17) · 12:00 H EUROPA GRANOLLERS 0-0
37 (07/05/17) · 17:00 H PALAMÓS EUROPA 0-0
38 (14/05/17) · 12:00 H EUROPA SABADELL B 4-0

 
Classificació: 12è / Punts: 47 / PG: 11 / PE: 14 / PP: 13 / GF: 28 / GC: 32
Campió: Olot / Play-off: Peralada, Terrassa i Vilafranca / Descens directe: Manlleu, Júpiter i Sabadell B.



[/tab_item] [tab_item title="2015/2016"]

TERCERA DIVISIÓ 2015/2016 · GRUP V
 
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica
 
JORNADA, DATA I HORA
LOCAL VISITANT RESULTAT
 
01 (23/08/15) · 20:00 H
EUROPA TERRASSA 5-0
02 (30/08/15) · 19:00 H
PRAT EUROPA 2-0
03 (05/09/15) · 17:15 H MORELL EUROPA 1-0
04 (13/09/15) · 19:00 H
EUROPA PERALADA 1-1
05 (20/09/15) · 17:00 H
MANLLEU EUROPA 1-4
06 (26/09/15) · 19:00 H
EUROPA RUBÍ 2-0
07 (03/10/15) · 17:00 H
SABADELL B EUROPA 0-0
08 (10/10/15) · 19:00 H
EUROPA SANT ANDREU 0-0
09 (18/10/15) · 12:00 H
MONTAÑESA EUROPA 0-0
10 (25/10/15) · 12:00 H
EUROPA CERDANYOLA 2-3
11 (28/10/15) · 20:30 H
ASCÓ EUROPA 1-1
12 (01/11/15) · 18:00 H
EUROPA VILAFRANCA 1-2
13 (08/11/15) · 16:30 H
FIGUERES EUROPA 0-0
14 (15/11/15) · 12:00 H
EUROPA GAVÀ 0-0
15 (22/11/15) · 12:00 H
MASNOU EUROPA 2-0
16 (29/11/15) · 12:00 H
EUROPA PALAMÓS 2-1
17 (13/12/15) · 12:00 H
JÚPITER EUROPA 4-5
18 (19/12/15) · 18:00 H
EUROPA SANTFELIUENC 1-1
19 (03/01/16) · 12:00 H
 GRANOLLERS EUROPA 2-3
20 (10/01/16) · 17:00 H
TERRASSA EUROPA 0-1
21 (17/01/16) · 12:00 H
EUROPA PRAT 1-1
22 (24/01/16) · 12:00 H
EUROPA MORELL 3-0
23 (31/01/16) · 17:00 H
PERALADA EUROPA 0-5
24 (07/02/16) · 12:00 H
EUROPA MANLLEU 1-0
25 (14/02/16) · 12:00 H
RUBÍ EUROPA 0-0
26 (21/02/16) · 12:00 H
EUROPA SABADELL B 1-0
27 (28/02/16) · 18:00 H
SANT ANDREU EUROPA 1-1
28 (23/03/16) · 20:00 H EUROPA MONTAÑESA  2-1*
29 (06/03/16) · 18:00 H
CERDANYOLA EUROPA 1-2
30 (13/03/16) · 12:00 H
EUROPA ASCÓ 2-0
31 (20/03/16) · 12:00 H
VILAFRANCA EUROPA 0-2
32 (03/04/16) · 12:00 H EUROPA FIGUERES 1-1
33 (10/04/16) · 12:00 H
GAVÀ EUROPA 1-1
34 (17/04/16) · 12:00 H EUROPA MASNOU 3-1
35 (24/04/16) · 17:00 H PALAMÓS EUROPA 2-3
36 (01/05/16) · 18:00 H EUROPA JÚPITER 1-2
37 (08/05/16) · 19:00 H SANTFELIUENC EUROPA 0-0**
38 (15/05/16) · 12:30 H EUROPA GRANOLLERS 3-1
       
PLAY-OFF D'ASCENS A SEGONA B
 
1/4 F [A] (22/05/16) · 19:00 H
SAN FERNANDO EUROPA 1-1
1/4 F [T] (29/05/16) · 18:00 H EUROPA SAN FERNANDO 2-3
       

Classificació: 3r / Punts: 68 / PG: 18 / PE: 14 / PP: 6 / GF: 60 / GC: 33
Campió: Prat / Play-off: Gavà, Europa i Vilafranca / Descens directe: Rubí, Morell i Masnou.

 * = el duel, previst pel dimecres 02/03/16 segons calendari, canvia de data al 23/03/16 (Setmana Santa) a petició dels dos clubs per problemes de compatibilitat horària laboral dels jugadors
** = partit en què l'Europa va certificar matemàticament el play-off d'ascens a Segona B



[/tab_item] [tab_item title="2014/2015"]

TERCERA DIVISIÓ 2014/2015 · GRUP V
 
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica
 
JORNADA, DATA I HORA
LOCAL VISITANT RESULTAT
 
01 (24/08/14) · 19:00 H
EUROPA TERRASSA 0-0
02 (30/08/14) · 19:00 H
 FIGUERES EUROPA 0-1
03 (07/09/14) · 19:00 H
EUROPA CASTELLDEFELS 4-0
04 (10/09/14) · 19:00 H
MASNOU EUROPA 0-0
05 (14/09/14) · 19:00 H
EUROPA SABADELL B
1-1
06 (05/10/14) · 12:15 H
VILAFRANCA EUROPA 0-2
07 (09/10/14) · 20:15 H
EUROPA PALAMÓS 3-1
08 (12/10/14) · 12:00 H
PRAT EUROPA 2-1
09 (19/10/14) · 12:00 H
EUROPA POBLA MAFUMET 2-1
10 (26/10/14) · 12:00 H
RUBÍ EUROPA 2-1
11 (02/11/14) · 11:30 H
GAVÀ EUROPA 2-1
12 (09/11/14) · 12:00 H
EUROPA PERALADA 2-1
13 (16/11/14) · 12:00 H
MONTAÑESA EUROPA 2-1
14 (23/11/14) · 12:00 H
EUROPA ASCÓ 1-3
15 (30/11/14) · 12:00 H
CERDANYOLA EUROPA 0-1
16 (06/12/14) · 17:00 H
EUROPA SANTFELIUENC 2-2
17 (14/12/14) · 16:30 H
MANLLEU EUROPA 0-2
18 (21/12/14) · 12:00 H
EUROPA MARTINENC 0-0
19 (11/01/15) · 12:00 H
VILASSAR MAR EUROPA 1-2
20 (18/01/15) · 17:00 H
TERRASSA EUROPA 1-2
21 (25/01/15) · 12:00 H
EUROPA FIGUERES 0-0
22 (01/02/15) · 12:00 H
CASTELLDEFELS EUROPA 1-1
23 (08/02/15) · 12:00 H EUROPA MASNOU 1-0
24 (08/04/15) · 20:00 H SABADELL B EUROPA 1-1*
25 (22/02/15) · 12:00 H EUROPA VILAFRANCA 2-1
26 (01/03/15) · 16:30 H PALAMÓS EUROPA 1-2
27 (08/03/15) · 12:00 H EUROPA PRAT 0-0
28 (15/03/15) · 17:00 H POBLA MAFUMET EUROPA 1-2
29 (21/03/15) · 18:00 H EUROPA RUBÍ 0-1
30 (29/03/15) · 18:00 H EUROPA GAVÀ 2-1
31 (05/04/15) · 19:00 H PERALADA EUROPA 0-0
32 (12/04/15) · 18:00 H EUROPA MONTAÑESA 0-1
33 (15/04/15) · 20:30 H ASCÓ EUROPA 1-1
34 (19/04/15) · 18:00 H EUROPA CERDANYOLA 0-1
35 (26/04/15) · 18:00 H SANTFELIUENC EUROPA 1-3
36 (03/05/15) · 12:00 H EUROPA MANLLEU 3-0 **
37 (10/05/15) · 12:00 H MARTINENC EUROPA 2-4
38 (17/05/15) · 12:00 H EUROPA VILASSAR MAR 2-0
 
PLAY-OFF D'ASCENS A SEGONA B
 
 1/4 F [A] (25/05/15) · 18:00 H  EUROPA JEREZ 1-0
1/4 F [T] (31/05/15) · 19:00 H JEREZ EUROPA 2-0

 

Classificació: 3r / Punts: 68 / PG: 19 / PE: 11 / PP: 8 / GF: 53 / GC: 32
Campió: Ascó / Play-off: Pobla Mafumet, Europa i Figueres / Descens directe: Castelldefels, Martinenc i Vilassar Mar

* = el duel, previst pel 15/02/15 a les 12 hores, no es va jugar en el seu dia per vaga de la FCF com a protesta per l'intent del govern estatal de fiscalitzar el futbol amateur
** = partit en què l'Europa va certificar matemàticament el play-off d'ascens a Segona B



[/tab_item] [tab_item title="2013/2014"]

TERCERA DIVISIÓ 2013/2014 · GRUP V
 
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica
 
JORNADA I DATA
LOCAL VISITANT RESULTAT
 
01 (25/08/13)
EUROPA CORNELLÀ 2-1
02 (01/09/13) SANTBOIÀ EUROPA 0-1
03 (08/09/13) EUROPA GAVÀ 3-1
04 (11/09/13) CASTELLDEFELS EUROPA 0-2
05 (15/09/13) MONTAÑESA EUROPA 1-0
06 (22/09/13) EUROPA CERDANYOLA 1-3
07 (29/09/13) MANLLEU EUROPA 1-0
08 (06/10/13) EUROPA POBLA MAFUMET 4-1
09 (13/10/13) FIGUERES EUROPA 0-0
10 (20/10/13) EUROPA ASCÓ 2-1
11 (27/10/13) RUBÍ EUROPA 0-2
12 (03/11/13) EUROPA VILASSAR MAR 2-1
13 (09/11/13) SANTFELIUENC EUROPA 0-1
14 (17/11/13) EUROPA GRAMENET 5-0
15 (24/11/13) VILAFRANCA EUROPA 1-2
16 (01/12/13)  EUROPA PALAMÓS 0-1
17 (14/12/13) RAPITENCA EUROPA 1-1
18 (22/12/13) EUROPA TERRASSA 2-0
19 (05/01/14) MASNOU EUROPA 0-1
20 (11/01/14) CORNELLÀ EUROPA 1-1
21 (19/01/14) EUROPA SANTBOIÀ 1-1
22 (26/01/14) GAVÀ EUROPA 1-1
23 (02/02/14) EUROPA CASTELLDEFELS 2-1
24 (09/02/14) EUROPA MONTAÑESA 0-0
25 (02/04/14) CERDANYOLA EUROPA 1-0*
26 (23/02/14)  EUROPA MANLLEU 0-2
27 (02/03/14)  POBLA MAFUMET EUROPA 1-0
28 (09/03/14) EUROPA FIGUERES 2-1
29 (16/03/14) ASCÓ EUROPA 2-2
30 (23/03/14) EUROPA RUBÍ 1-0
31 (30/03/14) VILASSAR MAR EUROPA 0-1
32 (06/04/14) EUROPA SANTFELIUENC 1-1
33 (13/04/14) GRAMENET EUROPA 1-7
34 (23/04/14) EUROPA VILAFRANCA 1-0
35 (27/04/14) PALAMÓS EUROPA 0-0
36 (01/05/14) EUROPA RAPITENCA 1-0
37 (04/05/14)  TERRASSA EUROPA 1-0**
38 (11/05/14)  EUROPA MASNOU 0-2
       
 
PLAY-OFF D'ASCENS A SEGONA B
 
 1/4 F [A] (18/05/14)  EUROPA MUTILVERA 1-0
1/4 F [T] (25/05/14)  MUTILVERA EUROPA 0-0
SF [A] (01/06/14)  EUROPA SOCUÉLLAMOS 0-0
SF [T] (08/06/14)  SOCUÉLLAMOS EUROPA 2-0

 

Classificació: 3r / Punts: 69 / PG: 20 / PE: 9 / PP: 9 / GF: 52 / GC: 29
Campió: Cornellà / Play-off: Montañesa, Europa i Terrassa / Descens directe: Gramenet, Rapitenca i Santboià

* = el duel va començar el 16/02/14 i es va suspendre al minut 39 en negar-se el tècnic del Cerdanyola a abandonar el camp després de ser expulsat. Es van jugar els minuts restants el 2 d'abril del 2014.
** = partit en què l'Europa va certificar matemàticament el play-off d'ascens a Segona B



[/tab_item] [tab_item title="2012/2013"]

TERCERA DIVISIÓ 2012/2013 · GRUP V
 
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica
 
JORNADA I DATA
LOCAL VISITANT RESULTAT
 
01 (26/08/12)
TERRASSA EUROPA 0-2
02 (02/09/12)  EUROPA RAPITENCA 1-1
03 (09/09/12)   VILASSAR MAR EUROPA 1-0
04 (16/09/12) EUROPA RUBÍ 2-1
05 (23/09/12) JÚPITER EUROPA 0-1
06 (30/09/12)  EUROPA GRAMENET 1-1
07 (21/10/12)  MONTAÑESA EUROPA 1-1
08 (28/10/12)  EUROPA GAVÀ 2-0
09 (01/11/12)  CORNELLÀ EUROPA 1-0
10 (04/11/12)  EUROPA FIGUERES 1-0
11 (11/11/12)  VILAFRANCA EUROPA 0-2
12 (18/11/12)  EUROPA SANTBOIÀ 2-1
13 (25/11/12)  MANLLEU EUROPA 1-1
14 (02/12/12)  EUROPA CASTELLDEFELS 1-1
15 (09/12/12)  PALAMÓS EUROPA 1-3
16 (16/12/12)  EUROPA BALAGUER 3-2
17 (23/12/12)  VIC EUROPA 0-1
18 (05/01/13)  EUROPA OLOT 1-0
19 (13/01/13)  POBLA MAFUMET EUROPA 0-0
20 (20/01/13)  EUROPA TERRASSA 2-0
21 (27/01/13)  RAPITENCA EUROPA 1-0
22 (03/02/13)  EUROPA VILASSAR MAR 1-0
23 (10/02/13)  RUBÍ EUROPA 0-1
24 (17/02/13)  EUROPA JÚPITER 2-1
25 (24/02/13)  GRAMENET EUROPA 1-1
26 (03/03/13)  EUROPA MONTAÑESA 0-0
27 (09/03/13)  GAVÀ EUROPA 1-3
28 (17/03/13)  EUROPA CORNELLÀ 1-0
29 (24/03/13)  FIGUERES EUROPA 1-1
30 (29/03/13)  EUROPA VILAFRANCA 4-0
31 (07/04/13)  SANTBOIÀ EUROPA 1-1
32 (14/04/13)  EUROPA MANLLEU 2-3
33 (21/04/13)  CASTELLDEFELS EUROPA 0-3
34 (28/04/13)  EUROPA PALAMÓS 0-0**
35 (01/05/13)  BALAGUER EUROPA 0-4
36 (05/05/13)  EUROPA VIC 2-2
37 (12/05/13)  OLOT EUROPA 0-1
38 (19/05/13)  EUROPA POBLA MAFUMET 1-2
 
PLAY-OFF D'ASCENS A SEGONA B
 
 1/4 F [A] (26/05/13)  EUROPA ARANDINA 0-1
1/4 F [T] (01/06/13)  ARANDINA EUROPA 2-0

 

Classificació: 3r / Punts: 75 / PG: 21 / PE: 12 / PP: 5 / GF: 55 / GC: 25
Campió: Olot / Play-off: Cornellà, Europa i Manlleu / Descens directe: Balaguer, Vic i Júpiter

** = partit en què l'Europa va certificar matemàticament el play-off d'ascens a Segona B



[/tab_item] [/tab]

02 (26/08/18) · 18:00 H

HISTORIAL, CRÒNIQUES I PALMARÈS EUROPEISTA
 
2019/2020
 

Primera Ronda
(04/05/19) EUROPA 1 - LLAGOSTERA 1 (2-4 p) (CRÒNICA)

 
2018/2019
 

Primera Ronda
(29/07/18) L'HOSPITALET 2 - EUROPA 1 (CRÒNICA)

 
2017/2018
 

Segona Ronda
(09/08/17) EUROPA 1 - VILAFRANCA 1 (6-7 p) (CRÒNICA)

Primera Ronda
(29/07/17) EUROPA 0 - ASCÓ 0 (6-5 p) (CRÒNICA)

 
2016/2017
 

Primera Ronda
(31/07/16) EUROPA 1 - MASNOU 2 (CRÒNICA)

 
2015/2016
 

1/8 de Final
(16/08/15) EUROPA 0 - CORNELLÀ 1 (CRÒNICA)

Segona Ronda
(11/08/14) JÚPITER 0 - EUROPA 2 (CRÒNICA)

Primera Ronda
(01/08/15) EUROPA 1- ESPANYOL B 0 (CRÒNICA)

 
2014/2015
 

FINAL
 
(25/03/15)EUROPA 2- GIRONA 1 (CRÒNICA)

Semifinal
 
(04/02/15) EUROPA 3- SABADELL 0 (CRÒNICA)

1/4 de final
(12/11/14) EUROPA 3- BARCELONA B 0 (CRÒNICA)

1/8 de Final
(17/08/14) EUROPA 1- ASCÓ 1 (4-3 p) (CRÒNICA)

Segona Ronda
(10/08/14) EUROPA 2- CASTELLDEFELS 2 (3-1 p) (CRÒNICA)

Primera Ronda
(03/08/14) EUROPA 1- ESPANYOL B 0 (CRÒNICA)

 
2013/2014
 

Primera Ronda
(11/08/13) CASTELLDEFELS 2- EUROPA 0 (CRÒNICA)

 
2012/2013
 

Primera Ronda
(08/08/12) VILASSAR DALT 2- EUROPA 1 (CRÒNICA)

 
2011/2012
 

Segona Ronda
(15/08/11) EUROPA 1 -SANT ANDREU 1 (p) (CRÒNICA)

Primera Ronda
(07/08/11) MARTINENC 2 -EUROPA 5 (CRÒNICA)

 
2010/2011
 

Vuitens de final
(27/10/10) EUROPA 1 -LLAGOSTERA 2 (CRÒNICA)

Cinquena Ronda
(21/08/10) EQUIPO JA 1 -EUROPA 3 (CRÒNICA)

Quarta Ronda
(14/08/10) O. CAN FATJÓ 0 -EUROPA 2 (CRÒNICA)

TerceraRonda
EUROPA - GRAMENET
(L'Europa es classifica en retirar-se la Gramenet)

 
2009/2010
 

Una reforma de la competició a càrrec de la FCF limita la participació als dos primers equips de Tercera. L'Europa, en acabar 11è a la lliga 08/09 no hi pren part. La mesura, altament criticada per tots els clubs, discrimina a la majoria d'equips de 2a B i a un 80% dels equips de Tercera. En canvi, participen campions de Preferent i dels sis grups de Primera Regional.

 
2008/2009
 

2a Ronda
(01/06/08) EUROPA 1 - BADALONA 4 (CRÒNICA)

Primera Ronda
(25/05/08) EUROPA 3 - L'HOSPITALET 1 (CRÒNICA)
gol 100 de l'Europa a la competició (Fernando, 2-0)

 
2007/2008
 

Primera Ronda
(02/06/07) EUROPA 0 - SANT ANDREU 1

 
2006/2007
 

8ens de Final
(15/08/06) EUROPA 1 - GIRONA 3

16ens de Final
(13/08/06) EUROPA 2 - GRAMENET 1

Tercera Ronda
(06/08/06) BLANES 0 - EUROPA 5

2a Ronda
(11/06/06) PARETS 0 - EUROPA 2

1a Ronda
(03/06/06) EUROPA 4 - L'HOSPITALET 3

 
2005/2006
 

L'Europa queda segon a Primera Catalana a la lliga 04/05 i no es classifica per disputar el torneig, donat que només hi va el campió d'aquesta categoria (AE Prat)

 
2004/2005
 

3a Ronda
(06/06/04) SANT ANDREU 2 - EUROPA 0

 
2003/2004
 

1a Ronda
(25/05/03) PREMIÀ 2 - EUROPA 1

 
2002/2003
 

8ens de Final
(18/08/02) EUROPA 2 - REUS 3

16ens de Final
(15/08/02) EUROPA 2 - Gim. Tarragona 1

3a Ronda
exempt

2a Ronda
(02/06/02) EUROPA 2 - Júpiter 2 (Europa penals)

 
2001/2002
 

16ens de Final
(12/08/01) EUROPA 1 - GRAMENET 2

 
2000/2001
 

16ens de Final
(15/08/00) EUROPA 1 - GRAMENET 4

3a Ronda
exempt

2a Ronda
(28/05/00) EUROPA 2 - Gim. Tarragona 1

1a Ronda
(21/05/00) Badaloní 0 - EUROPA 1

 
1999/2000
 

2a Ronda (triangular)
(14/08/99)

Girona 0 - Europa 0
Mataró 1 - Girona 1
MATARÓ 1 - Europa 1

1a Ronda (triangular)
(07/08/99)

EUROPA 3 - Vilanova 1
EUROPA 2 - L'Hospitalet 0
Vilanova 1 - L'Hospitalet 1

 
1998/1999
 

2a Ronda (triangular)
(31/05/98)

Europa 1- Vilafranca 0
Vilafranca 0 - Figueres 0
Europa 0 - FIGUERES 3

1a Ronda (triangular)
(23/05/98)

EUROPA 2 - Badalona 0
EUROPA 1
- Badaloní 1
Badalona 0 - Badaloní 0

 
1997/1998
 

Final
(05/05/98) EUROPA 1 FC Barcelona 1 - Europa per penals

(Miniestadi / 7.000 esp).

Gols: Fernando / Òscar

SemiFinal
(12/03/98)

EUROPA 2 - Espanyol 0

4ts de Final
(24/08/97)

EUROPA 3 - Palamós 0

8ens de Final (triangular)
(20/08/97)

EUROPA 3 - Gramenet 1
Sant Andreu 2 - Gramenet 0
EUROPA 2 - Sant Andreu 1

16ens de Final (trinagular)

(17/08/97)

Sant Cugat 2 - Bordeta 0
EUROPA 4 - Bordeta 0
EUROPA 1 - Sant Cugat 0

 
1996/1997
 

Final
(17/06/97) EUROPA 3 - FC Barcelona 1

(Mpal. Hospitalet / 4.500 esp).

Gols: Pacha, Sergio i Diego / Molist

SemiFinal (triangular)
(08/05/97)

Sabadell 0 - EUROPA 1
Sabadell 0 - Espanyol 0

Europa 0 - Espanyol 0

4ts de Final (triangular)
(24/08/96)

Badaloní 0 - Manlleu 0
EUROPA 0 - Manlleu 0

EUROPA 2 - Badaloní 0

8ens de Final
(17/08/96) EUROPA 3 - Levante Las Planas 1

 
1994/1995
 

1a Ronda
BARCELONETA 1 - Europa 0

 
1993/1994
 

-no participa-

 
1992/1993 · Sota el nom de Copa Generalitat
 

2a Ronda
LEVANTE LAS PLANAS 2 - Europa 1

1a Ronda
Horta 0 - EUROPA 2

 
1991/1992 · Sota el nom de Copa Generalitat
 

2a Ronda
Badalona 2 - Europa 2
Europa 1 - BADALONA 1 (per penals)

1a Ronda
EUROPA 4 - Martinenc 1
Martinenc 3 - EUROPA 5

 
1990/1991 · Sota el nom de Copa Generalitat
 

1a Ronda
Sant Cugat 3 - Europa 0
Europa 1 - SANT CUGAT 1

 
1989/1990 · Sota el nom de Copa Generalitat
 

8ens de Final
EUROPA 1 - Gramenet 0
GRAMENET 4 - Europa 2

16ens de Final
Europa 3 - Rubí 1
Rubí 0 - EUROPA 1

3a Ronda
Europa 2 - JÚPITER 3
Júpiter 1 - EUROPA 2 (per penals)

2a Ronda
EUROPA 3 - Sants 1
SANTS 2 - Europa 1

1a Ronda
Montañesa 1 - EUROPA 5
Europa 2 - MONTAÑESA 3

 
HISTORIAL DE CAMPIONS (era moderna, oficial des de 1989)
 
8 títols
 

BARCELONA
(1991, 1993, 2000, 2004, 2005, 2007, 2013 i 2014)

 
6 títols
 

ESPANYOL
(1995, 1996, 1999, 2006, 2010 i 2011)

 
3 títols
 
EUROPA
(1997, 1998 i 2015)

NÀSTIC TARRAGONA
(2007, 2012 i 2017)
 
2 títols
 

TERRASSA
(2002 i 2003)

SANT ANDREU
(2008 i 2019)

 
1 títol
 

BLANES
(1990)

PALAMÓS
(1992)

ANDORRA
(1994)

BALAGUER
(2001)

SABADELL
(2016)

CORNELLÀ
(2018)

 
LA COPA EN XIFRES EUROPEISTES (actualitzat fins 04/08/19)
 

TOTAL PARTITS OFICIALS DISPUTATS: 77
VICTÒRIES: 40 / EMPATS: 16 / DERROTES: 21

GOLS A FAVOR: 133 / GOLS EN CONTRA: 89


EQUIPS MÉS VEGADES ENFRONTATS

5 vegades

Gramenet (2 victòries i 3 derrotes)

4 vegades

Badalona (1 victòria, 2 empats i 1 derrota)
Sant Andreu (1 victòria, 1 empat i 2 derrotes)
Júpiter (2 victòries, 1 empat i 1 derrota)
L'Hospitalet (3 victòries i 1 derrota)

3 vegades

Badaloní (2 victòries i 1 empat)
Martinenc (3 victòries)
Girona (1 victòria, 1 empat i 1 derrota)

2 vegades

Barcelona (1 victòria i 1 empat)
Espanyol (1 empat i 1 victòria)
Gim. Tarragona (2 victòries)
Sant Cugat (1 empat i 1 derrota)
Levante Las Planas (1 victòria i 1 derrota)
Montañesa (1 victòria i 1 derrota)
Sants (1 victòria i 1 derrota)
Rubí (2 victòries)
Castelldefels (1 empat i 1 derrota)
Sabadell (2 victòries)
Espanyol B (2 victòries)
Ascó (2 empats)
Vilafranca (1 victòria i 1 empat)
Llagostera (1 empat i 1 derrota)

1vegada

Barceloneta (1 derrota)
Manlleu (1 empat)
Sant Cugat (1 victòria)
Bordeta (1 victòria)
Palamós (1 victòria)
Figueres (1 derrota)
Vilanova (1 victòria)
Mataró (1 empat)
Reus (1 derrota)
Premià (1 derrota)
Parets (1 victòria)
Blanes (1 victòria)
Horta (1 victòria)
Olímpic Can Fatjó (1 victòria)
Equipo Ja (1 victòria)
Barcelona B (1 victòria)
Cornellà (1 derrota)
Masnou (1 derrota)

No trobes l'article que busques?
Si busques un anterior a Juny del 2014, probablement sigui a la Hemeroteca

acidH TEB SpecialOlympics