agenda

barra-banner-1
barra-banner-1
barra-banner-1

El Femení A es va posar en marxa ahir al Camp de l'Àliga amb les diverses novetats de la plantilla d'enguany, entre elles l'arribada del tècnic Oriol Casadevall. Un especial programa físic marcarà el desenvolupament d'una pretemporada amb la lliga a tocar.

Dels quatre equips del CE Europa amb més seguiment informatiu, dos es troben fa dies en marxa -Primer Equip i Juvenil A- i els altres dos començaran la seva particular fase de preparació el proper dilluns dia 18 a les 20:30 hores al Camp de l'Àliga. Són el Filial i el Femení A.

Partit d'alçada el que el calendari ha volgut fer coincidir per la primera jornada d'una nova temporada de la Segona Divisió femenina. L'Europa visitarà el sempre complicat Lleida -amb qui l'any passat va lluitar fins el final per la promoció-. La lliga finalitzarà a domicili.

Sens dubte, la gran temporada que ha realitzat el Femení A de l'Europa s'ha convertit en la millor de la seva història. Recent tornat l'equip a la Segona Divisió estatal, l'èxit escapulat no té precedents.

Al marge de la primera plantilla escapulada, els altres principals equips del club (Femení A, Filial i Juvenil A) també comencen a definir els seus partits d'agost.

Després de confirmar la incorporació d'Oriol Casadevall com nou tècnic del Femení A per la propera temporada 2014/2015, el màxim exponent del futbol femení escapulat va agafant forma amb la configuració de la plantilla.

Oriol Casadevall és el nou entrenador del Femení A de l'Europa després de la decisió de Carlos Navas de no seguir al capdavant de l'equip.

[tab id="tab1" class="tabbale" button="nav-tabs"] [tab_item title="2018/2019"]

SEGONA DIVISIÓ 2018/2019 · GRUP III
 
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica
 
JORNADA, DATA I HORA
LOCAL VISITANT RESULTAT
 
01 (09/09/18) · 12:00 H
SEAGULL EUROPA 4-1
02 (16/09/18) · 11:30 H EUROPA COLLERENSE 1-2
03 (23/09/18) · 11:00 H EUROPA SANT GABRIEL 0-3
04 (30/09/18) · 12:30 H M. TOPPFOTBALL EUROPA 0-3
05 (14/10/18) · 16:30 H EUROPA PALLEJÀ 2-0
06 (21/10/18) · 17:00 H AEM EUROPA 3-2
07 (28/10/18) · 11:30 H EUROPA SON SARDINA 3-0
08 (04/11/18) · 11:00 H ESPANYOL B EUROPA 3-2
09 (11/11/18) · 17:00 H EUROPA IGUALADA 1-0
10 (25/11/18) · 16:00 H ST. P. PESCADOR EUROPA 1-2
11 (02/12/18) · 11:30 H EUROPA PARDINYES 1-2
12 (06/12/18) · 12:30 H ZARAGOZA CFF EUROPA 2-0
13 (22/12/18) · 15:00 H EUROPA BARCELONA B 2-3
14 (13/01/19) · 11:30 H EUROPA SEAGULL 2-0
15 (20/01/19) · 11:30 H COLLERENSE EUROPA 2-1
16 (27/01/19) · 11:45 H SANT GABRIEL EUROPA 2-0
17 (03/02/19) · 11:30 H EUROPA M. TOPPFOTBALL 5-0
18 (17/02/19) · 17:00 H PALLEJÀ EUROPA 0-3

 


 

[/tab_item] [tab_item title="2017/2018"]

SEGONA DIVISIÓ 2017/2018 · GRUP III
 
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica
 
JORNADA, DATA I HORA
LOCAL VISITANT RESULTAT
 
01 (03/09/17) · 11:30 H
EUROPA
PARDINYES
3-1
02 (10/09/17) · 17:00 H AEM EUROPA
1-0
03 (24/09/17) · 11:30 H EUROPA
COLLERENSE 2-1
04 (01/10/17) · 12:30 H PEÑA FERRANCA EUROPA
0-5
05 (08/10/17) · 12:15 H IGUALADA EUROPA
2-2
06 (15/10/17) · 10:00 H EUROPA
PALLEJÀ 3-2
07 (29/10/17) · 12:00 H BARCELONA B EUROPA
5-2
08 (05/11/17) · 10:00 H EUROPA ESPANYOL B 0-1
09 (12/11/17) · 12:00 H SON SARDINA EUROPA 3-3
10 (19/11/17) · 11:30 H EUROPA LEVANTE LP 2-0
11 (26/11/17) · 16:00 H SANT GABRIEL EUROPA 5-0
12 (03/12/17) · 17:00 H EUROPA SEAGULL 1-1
13 (10/12/17) · 13:00 H SPORTING MAHÓN EUROPA 2-2
14 (07/01/18) · 16:00 H PARDINYES EUROPA 0-4
15 (14/01/18) · 11:30 H EUROPA AEM 2-1
16 (28/01/18) · 11:30 H COLLERENSE EUROPA 2-3
17 (04/02/18) · 11:30 H EUROPA PEÑA FERRANCA 1-0
18 (18/02/18) · 11:30 H EUROPA IGUALADA 3-0
19 (25/02/18) · 17:00 H PALLEJÀ EUROPA 3-1
20 (04/03/18) · 10:15 H EUROPA BARCELONA B 1-2
21 (11/03/18) · 10:00 H ESPANYOL B EUROPA 4-2
22 (18/03/18) · 11:30 H EUROPA SON SARDINA 4-2
23 (25/03/18) · 16:00 H LEVANTE LP EUROPA 1-2
24 (30/03/18) · 11:30 H
EUROPA SANT GABRIEL 1-2
25 (15/04/18) · 12:00 H SEAGULL EUROPA 3-0
26 (22/04/18) · 11:30 H EUROPA SPORTING MAHÓN 3-1

 


Classificació: 6è / Punts: 43 / PG: 13 / PE: 4 / PP: 9 / GF: 52 / GC: 45
Campió i promoció ascens: Barcelona B (promoció el 2n, Seagull) / Descens: Levante LP, Sporting Mahón i Peña Ferranca


[/tab_item] [tab_item title="2016/2017"]

SEGONA DIVISIÓ 2016/2017 · GRUP III
 
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica
 
JORNADA, DATA I HORA
LOCAL VISITANT RESULTAT
 
01 (04/09/16) · 12:30 H
SON SARDINA
EUROPA
1-2
02 (11/09/16) · 12:00 H EUROPA BARCELONA B 0-6
03 (25/09/16) · 17:00 H AEM EUROPA 2-4
04 (02/10/16) · 12:00 H EUROPA SABADELL 1-0
05 (09/10/16) · 17:00 H IGUALADA EUROPA 2-2
06 (12/10/16) · 12:00 H EUROPA COLLERENSE 3-1
07 (16/10/16) · 12:00 H L'ESTARTIT EUROPA 2-2
08 (30/10/16) · 16:00 H EUROPA SEAGULL 0-2
09 (06/11/16) · 12:00 H LEVANTE LP EUROPA 1-3
10 (13/11/16) · 16:00 H EUROPA SANT GABRIEL 4-2
11 (20/11/16) · 14:15 H ESPANYOL B EUROPA 2-5
12 (04/12/16) · 17:00 H PALLEJÀ EUROPA 1-1
13 (08/12/16) · 12:00 H EUROPA PORTO CRISTO 6-2
14 (11/12/16) · 16:00 H EUROPA SON SARDINA
3-1
15 (08/01/17) · 12:00 H BARCELONA B EUROPA 0-1
16 (15/01/17) · 16:00 H EUROPA AEM 1-1
17 (29/01/17) · 12:15 H SABADELL EUROPA 2-2
18 (12/02/17) · 16:00 H EUROPA IGUALADA 0-0
19 (19/02/17) · 12:00 H COLLERENSE EUROPA 0-1
20 (26/02/17) · 16:00 H EUROPA L'ESTARTIT 1-1
21 (12/03/17) · 12:00 H SEAGULL EUROPA 1-1
22 (19/03/17) · 17:00 H EUROPA LEVANTE LP 1-2
23 (26/03/17) · 16:00 H SANT GABRIEL EUROPA 1-1
24 (02/04/17) · 17:00 H EUROPA ESPANYOL B 0-1
25 (23/04/17) · 11:30 H EUROPA PALLEJÀ 1-0
26 (30/04/17) · 12:00 H PORTO CRISTO EUROPA 1-2


 Classificació: 4t / Punts: 48 / PG: 13 / PE: 9 / PP: 4 / GF: 48 / GC: 35
Campió i promoció ascens: Barcelona B (promoció el 2n, Seagull) / Descens: L'Estartit, Sabadell i Porto Cristo



[/tab_item] [tab_item title="2015/2016"]

SEGONA DIVISIÓ 2015/2016 · GRUP III
 
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica
 
JORNADA, DATA I HORA
LOCAL VISITANT RESULTAT
 
01 (06/09/15) · 12:00 H
EUROPA PALLEJÀ 0-1
02 (13/09/15) · 12:00 H
SEAGULL EUROPA 3-2
03 (27/09/15) · 17:30 H
EUROPA SON SARDINA 0-1
04 (04/10/15) · 12:30 H
LEVANTE LP EUROPA 3-0
05 (11/10/15) · 11:30 H  EUROPA CERDANYOLA 0-2
06 (17/10/15) · 18:30 H
IGUALADA EUROPA 1-2
07 (01/11/15) · 12:00 H
EUROPA COLLERENSE 2-0
08 (08/11/15) · 12:00 H
BARCELONA B EUROPA 3-0
09 (15/11/15) · 16:00 H
EUROPA L'ESTARTIT 1-2
10 (22/11/15) · 12:45 H
AEM LLEIDA EUROPA 2-3
11 (06/12/15) · 17:30 H
LA ROCA EUROPA 0-4
12 (13/12/15) · 12:00 H
EUROPA ESPANYOL B 2-1
13 (10/01/16) · 12:30 H
SAN GABRIEL EUROPA 0-1
14 (17/01/16) · 17:00 H
PALLEJÀ EUROPA 2-0
15 (31/01/16) · 12:00 H
EUROPA SEAGULL 3-1
16 (07/02/16) · 12:00 H
SON SARDINA EUROPA 1-1
17 (21/02/16) · 16:00 H
EUROPA LEVANTE LP 0-6
18 (28/02/16) · 12:00 H
CERDANYOLA EUROPA 2-4
19 (13/03/16) · 17:00 H
EUROPA IGUALADA 1-1
20 (20/03/16) · 16:00 H COLLERENSE EUROPA 0-3
21 (16/03/16) · 21:00 H
EUROPA BARCELONA B 0-3*
22 (03/04/16) · 21:00 H L'ESTARTIT EUROPA 0-3
23 (17/04/16) · 17:00 H EUROPA AEM LLEIDA 2-2
24 (24/04/16) · 12:00 H EUROPA LA ROCA 3-2
25 (01/05/16) · 12:15 H ESPANYOL B EUROPA 2-3
26 (15/05/16) · 17:00 H EUROPA SAN GABRIEL 5-2
       


Classificació:
6è / Punts: 39 / PG: 12 / PE: 3 / PP: 10 / GF: 40 / GC: 41
Campió i promoció ascens: Barcelona B (promoció el 2n, Seagull) / Descens: PB La Roca, Cerdanyola i Collerense B


* = partit disputat en dimecres i de forma anticipada al calendari ordinari (previst inicialment pel 27 de març -Setmana Santa-) i acordat d'avançar pels dos clubs.


 

[/tab_item] [tab_item title="2014/2015"]

SEGONA DIVISIÓ 2014/2015 · GRUP III
 
Fes clic amb el ratolí sobre el resultat per llegir-ne la crònica
 
JORNADA, DATA I HORA
LOCAL VISITANT RESULTAT
 
01 (14/09/14) · 17:00 H
LLORET EUROPA 1-6
02 (21/09/14) · 11:30 H
EUROPA IGUALADA 2-1
03 (28/09/14) · 12:00 H
SEAGULL EUROPA 3-0
04 (05/10/14) · 12:00 H
EUROPA SON SARDINA 3-2
05 (12/10/14) · 11:30 H
EUROPA LEVANTE LP 1-4
06 (19/10/14) · 12:00 H
BARCELONA B EUROPA 3-0
07 (02/11/14) · 12:00 H
EUROPA SANT ANDREU 3-1
08 (09/11/14) · 12:00 H
AEM LLEIDA EUROPA 1-1
09 (16/11/14) · 12:00 H
EUROPA SAN GABRIEL B 2-0
10 (30/11/14) · 12:15 H
ESPANYOL B EUROPA 2-0
11 (06/12/14) · 12:00 H
EUROPA L'ESTARTIT 2-5
12 (14/12/14) · 18:15 H
VIC EUROPA 2-0
13 (11/01/15) · 12:00 H
EUROPA T. ALCAINE B 4-0
14 (18/01/15) · 11:30 H
EUROPA LLORET 7-2
15 (25/01/15) · 17:00 H
IGUALADA EUROPA 0-2
16 (01/02/15) · 11:30 H
EUROPA SEAGULL 1-1
17 (15/02/15) · 11:45 H SON SARDINA EUROPA 2-4
18 (22/02/15) · 12:00 H LEVANTE LP EUROPA 4-1
19 (01/03/15) · 12:00 H EUROPA BARCELONA B 0-0
20 (08/03/15) · 16:15 H SANT ANDREU EUROPA 1-3
21 (15/03/15) · 11:30 H EUROPA AEM LLEIDA 1-1
22 (22/03/15) · 11:00 H SAN GABRIEL EUROPA 1-1
23 (29/03/15) · 12:00 H EUROPA ESPANYOL B 2-0
24 (12/04/15) · 12:00 H L'ESTARTIT EUROPA 4-2
25 (19/04/15) · 11:30 H EUROPA VIC 0-1
26 (26/04/15) · 10:00 H T. ALCAINE B EUROPA 3-2
       

Classificació: 6è / Punts: 38 / PG: 11 / PE: 5 / PP: 10 / GF: 50 / GC: 45
Campió i promoció ascens: Levante LP / Descens: T. Alcaine B, Sant Andreu i Lloret


 

[/tab_item] [/tab]

No trobes l'article que busques?
Si busques un anterior a Juny del 2014, probablement sigui a la Hemeroteca

acidH TEB SpecialOlympics